Стебницький ліцей № 7 за проханням педагогічного колективу перевели в статус гімназії: рішення підтримали на LI сесії міської ради

20 червня відбулось ІІ пленарне засідання LI сесії Дрогобицької міської ради. Сесійне засідання розпочали із розгляду освітніх питань. Так, як в Дрогобицькій громаді відбувається трансформація освітньої мережі згідно державної реформи – депутати затвердили в новій редакції статути закладів загальної середньої освіти Дрогобича. Оскільки, з 2026 року в Дрогобицькій громаді функціонуватиме два ліцеї (Дрогобицький науковий ліцей імені Б.Лепкого та Ліцей №2) інші освітні заклади громади – будуть гімназіями. Профіль гімназій дозволяє набирати початкову школу і навчати учнів до 9 класу. Натомість – основу ліцеїв складатиме середня та старша школа, а також профільні напрямки навчання в старшій школі. Такі зміни згідно освітньої реформи в державі – вимога часу, яка поставлена перед всіма освітніми установами усіх міст. Відтак, в навчанні, за реформою, акцент буде зроблено на посилення комунікації між учнями та вчителями, інноваційні методи освітнього процесу, залучення сучасних технологій, профільність тощо.

Із проханням надати статус гімназії на сесійному засіданні перед депутатами виступила директорка Стебницького ліцею № 7 Олена Іваник. Освітянка зазначила, що у їхньому колективі неодноразово відбувались збори та обговорення щодо статусу їхньої освітньої установи за новою реформою. Відтак, більшість педагогів чітко усвідомила, що зважаючи на непросту демографічну ситуацію в країні та відсутність можливості набирати початкові класи в ліцеї – просять  їхній заклад освіти таки перевести в статус гімназії.

Заслухавши позицію директорки Ліцею № 7 депутати більшістю голосів «за» підтримали дане прохання.

Окрім освітніх питань цього дня на сесійному засіданні розглянули низку земельних та комунальних.