Розвиток соціального шкільного підприємництва: у Долішньолужецькій гімназії учні презентували свою крафтову продукцію

4 червня, у Долішньолужецькій гімназії відбулась яскрава подія – фінальний етап реалізації проєкту «Підприємницька діяльність учнів Na Luzhku». На базі школи починає свою роботу соціальне шкільне підприємництво, яке спеціалізуватиметься на виробництві крафтових чаїв, фруктових чіпсів та ароматних спецій. Соціальне шкільне підприємництво є доволі популярним у країнах Європи. У межах такого проєкту учні працюють над виготовленням продукції, отримують за неї кошти та вкладають у соціальні проекти. Відтак, ще зі школи пізнають принципи фінансової грамотності.

Проєкт «Підприємницька діяльність учнів NaLuzhku» став результатом співпраці закладу освіти, місцевої влади та Спільнофонду. А саме завдяки синергії фонду «Подільська громада» та фонду «МХП – громаді», який представляла регіональна менеджерка соціальних проєктів Оксана Коваль. На захід також були запрошені очільник громади Тарас Кучма, керуючий справами виконкому Віталій Вовків, староста округу Олександра Семків та начальник відділу освіти Роман Грицай.

Як розповіла усім присутнім директорка гімназії Анна Федоричко, задум проекту полягає у синергії багатьох людей. Проєкт учнів доволі складний та об’ємний до створення та розробки якого шкільна родина залучила також доцентку ДДПУ ім. І.Франка Світлану Волошанську та професорку цього ж університету Любов Квасній.

Над проєктом працювала команда учнів, які брали участь та контролювали усі процеси роботи – від збирання квітів до пакування готової продукції. До реалізації задуму молодь підійшла свідомо – чітко розподілила обов’язки та зони відповідальності кожного з учасників процесу.

Відтак, для усіх присутніх школярі презентували свою крафтову продукцію, над створенням якої плідно працювали з листопада минулого року. У асортименті крафтової майстерні Долішньолужецької гімназії є запашні трав’яні чаї, Дрогобицька сіль з кропом, м’ятний цукор та фруктові чіпси.