Десятикласниця Ліцею №2 Анна Федак перемогла у фіналі конкурсу «Молодіжні дебати в Європі»: дівчина представлятиме Україну на міжнародних змаганнях

Впродовж двох днів, 4-5 червня, у Варшаві проходив півфінал та фінал національного відбору конкурсу «Молодіжні дебати в Європі». Україну в німецькомовному конкурсі представляли 8 учасників – по троє представників з півдня та півночі країни, львів’янка та дрогобичанка.

Десятикласниця Ліцею №2 Дрогобицької міської ради Анна Федак продемонструвала блискучий виступ та здобула перемогу у фіналі національного відбору. Тепер дівчина представлятиме Україну на міжнародному фіналі змагань, який відбудеться у вересні в Берліні.

У півфіналі ми дебатували на тему «Чи варто суттєво скоротити тривалість літніх канікул в Україні?» У фіналі – «Чи варто скасувати 8 Березня як державне свято в Україні?» – розповіла Анна.

За умовами конкурсу, перед початком дебатів проводиться жеребкування, тож ніхто заздалегідь не знає, яку саме позицію йому доведеться відстоювати – «за» чи «проти». Відтак оцінювання учасників проводиться на основі чотирьох критеріїв – обізнаність в темі, вміння висловлювати свою думку, вміння вести бесіду та вміння переконувати.

Членами журі були представники Німеччини, а всі доповіді в межах конкурсу відбуваються німецькою мовою.

Наш Ліцей довго йшов до цієї перемоги. Раніше учні Ліцею проходили до фіналу змагань та здобували призові місця у національному фіналі. Однак Анна стала першою, хто здобув перемогу у фіналі національного відбору. Вона показала блискучий результат та представлятиме Україну на міжнародному фіналі у Берліні – ділиться враженнями вчителька німецької мови Ліцею №2 Оксана Дяків.

Загалом до перемоги дівчинки доклались двоє педагогів німецької мови, які виступили тренерами та допомогли Анні з підготовкою – Оксана Дяків та Оксана Дробиняк. Підготовка проходила за підтримки та сприяння керівництва закладу та директорки Ліцею Лариси Панькевич.

До слова, Ліцей №2 Дрогобицької міської ради є єдиним закладом в регіоні, де діє дебатний клуб. Тут учні навчаються мистецтву дебатів та готуються до участі в змаганнях – міжрегіонального та загальнонаціонального рівнів. Такі навички розвивають в молоді критичне мислення, допомагають підвищувати загальну ерудованість в різних темах, вчать учнів відстоювати власну позицію та переконувати опонентів.

Молодіжні дебати вперше почали проводити в Польщі та Чехії з 2005 року. В Україні їх започаткували з 2006 року. Дрогобич офіційно долучився до проєкту з 2010 року – в особі Ліцею №2.

Проєкт діє за підтримки Інституту Гьоте, Фонду «Пам’ять. Відповідальність та майбутнє», благодійного фонду «Герті» та Центральної служби з питань шкільної освіти за кордоном.

Він призначений для учнів, починаючи з 10 класу, з мовним рівнем В2, згідно з Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти.